YAZILIMCILAR İÇİN CEP TELEFON SEÇİMLERİ

Tasarimci Telefonlari
TASARIMCILAR İÇİN UYGUN OLAN CEP TELEFONLARI
8 Ekim 2019
İLK YAPAY ZEKA CİPİ
İLK YAPAY ZEKA ÇİPİ “HANGUANG 800”
10 Ekim 2019
Yazilimciler için cep telefonu

Yazilimciler için cep telefonu

Bir yazılımcının tercih edeceği cep telefonu yaptığı işlere, işletim sistemlerine göre değişim göstermektedir. Örneğin bir android yazılımcısıysa bir android telefon işini görürken IOS için yazılım geliştiriyorsa Apple tercih etmesi çok daha uygun olacaktır. Fakat bir web sitesi geliştiriyorsa ve web sitesine sahipse o zaman telefonun çok da bir önemi yoktur. Çünkü mobil cihaz testleri için uygun simulatör yazılımları önizleme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bunun yerine kaliteli bir dizüstü veya masaüstüne yatırım yapması çok daha mantıklı olacaktır. Teknik gereksinim dışında faydaları açısından bakacak olursak ve bir web sitesine sahip ise veya yönetmesi gerekiyorsa yine de ekranı büyük bir telefon her zaman işlerini çok daha kolay hale getirebilir.

Özellikle mobil uygulama yapma konusunda telefon oldukça önemlidir. App Store için bir uygulama yapacaksınız mutlaka Apple kullanılması gerekir. Google Play için bir yazılım geliştiriyorsa bir android cihaz ile test etmesi işini oldukça kolaylaştıracaktır. Tabii bir yazılımcının tasarım açısından da çoğu şeyi düşünmesi gerekir. Bir işin arka planı kadar görünen yönü de oldukça önemlidir. Bu yüzden ekranı büyük telefonlar seçim konusunda tercih edilmesi gereken cihazlardır diyebiliriz. Peki, yazılımcıların en başta tercih ettikleri telefonlar hangileri? Birkaç öneriyle açıklayalım…

Samsung Galaxy Note 10

Ekranın oldukça büyük olması ve S Pen desteği oldukça işi kolaylaştıran unsurlar. Yeri geldiğinde web sitesi yönetimi konusunda geldiğinde ise tasarım gerçekleştirme konusunda oldukça işlevsel bir cep telefonu. Geliştirilen mobil uygulamaları da büyük ekrandan kontrol etmek açısından yine oldukça cazip bir konuma sahip.

iPhone 7 Plus

Iphone konusunda da yine büyük ekran olması tabii ki işlerinizi kolaylaştırması açısından önemli bir unsur. IOS destekli yazılımların kontrol edilebilmesi açısından mutlaka bir Apple cihaza ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için cihaz alacaksınız bunun son model olmasına gerek yok işlerinizi görmesi sizin için oldukça yeterli olacaktır.

Tüm  yazılım işlemlerini telefondan kontrol etme gibi bir kaygınız olmasın çünkü tüm işlemleri telefondan gerçekleştirme neredeyse imkansızdır. Başta da dediğimiz için bu tür işlemler için kaliteli bir dizüstü veya masaüstüne sahip olmanız işlerinizin ilerlemesinde çok daha faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir