XİAOMİ ’DEN ÖNEMLİ KARAR

Xiaomi Mi Band 4
XİAOMİ Mİ BAND 4
27 Haziran 2019
Huawei Nova 5 Serisi Çıktı
HUAWEİ NOVA 5 SERİSİ SATIŞA ÇIKTI
2 Temmuz 2019
Xiaomi 'den Önemli Karar

Xiaomi 'den Önemli Karar

Son yıllarda akkılı telefon sektöründe büyük bir yükseliş gösteren Xiaomi, yaptığı gelecek doğrultusunda iki akıllı telefon serisini rafa kaldırıyor.

Xiaomi’nin ceosu olan Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre; şirket bundan sonra Mi Max ve Mi Note serisi‘nin altında yeni bir akıllı telefon üretmeyecek.

Firma, geçtiğimiz dönemde Redmi ‘yi kendi lat markası haline getirmişti. Ve buradan oldukça iyi telefonlar satışa sunarak Mi markasının üst düzey üst düzeyde cihazlarla yoluna devam edeceğini belirtti. Bir süre önce “ucuz çin markası” benzetmesi yapılan firma bu benzetmeden kurtulacağını açık bir şekilde dile getirdi. Ve bunu sağlamak adına çok önemli kararlar aldı. Teknolojinin hemen hemen her alanına adımını atan firma, sürekli olarak ürünlerini değiştiriyor. Ve markasını dengeli bir dönüşüm içerisinde ileriye taşıyor.

Xiaomi Kısa Süre Önce CC Serisini Duyurdu.

Xiaomi 2018 yılında Meitu’nun donanım bölümünü satın almıştı. Çinli firma, geçtiğimiz günlerde de CC serisinin resmi olarak duyurusunu yaptı. CC serisinin açılımı “Colorful & Creative” olduğunu açıklayan şirketin CEO’su Lei Jun Redmi ve Xiaomi markalarından sonra Chic & Cool 90 ekibiyle geliştirilen CC serisinde çok iddialı olduğunu belirtti. Bu marka altında çıkacak olan ilk telefonların CC9 ve CC9e modellerinin olacağı açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir