TASARIMCILAR İÇİN UYGUN OLAN CEP TELEFONLARI

APPLE TV+
APPLE TV+
7 Ekim 2019
Yazilimciler için cep telefonu
YAZILIMCILAR İÇİN CEP TELEFON SEÇİMLERİ
9 Ekim 2019
Tasarimci Telefonlari

Tasarimci Telefonlari

Her gün gelişmekte olan teknoloji dünyasında cep telefonlarına birçok yeni özellik eklenmekte. Her birimiz ise kendi ihtiyaçlarımıza göre bir cep telefon markası seçmekteyiz. Bazıları için kamera özelliği öne çıkarken bir diğeri için işlemcisi önemli olabiliyor.

Cep telefonu sektöründe tüketici kitlesinin içinde yer alan tasarımcıların ihtiyaçları ve istekleri başka bir tüketiciye göre çok daha farklı olabiliyor. Peki, tasarımcılar için en uygun cep telefonları hangileri?

HUAWEİ P30 PRO

“Fotoğrafçılığın Kurallarını Yeniden Yaz” sloganıyla sunulan Huawei P30 Pro fotoğraf konusunda rakiplerinin önüne geçmeyi tekrardan başarıyor. Telefonun arka tarafında 40 MP çözünürlüğünde ve f/1.6 diyaframa sahip geniş açılı bir kamerası bulunmakta. Bir diğer kamera ise 20 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı f/2.2 diyafram ve son olarak 8 MP çözünürlükte 5x optik yakınlaştırma sağlayan periscope kamera ve TOF sensörü yer almakta. Ön taraftaki kamera ise 30 MP çözünürlüğünde f/2.0 diyaframa sahip.

Video alanında ise AIS ve OIS ‘e sahip olmakla birlikte 4K 60 FPS video kaydı gerçekleştirilebilmekte. Bunların dışında gece rahatlıkla çekim yapmayı sağlayacak 409.600 ISO değeri bulunmakta. Bu durum gece yapılan çekimlerin oldukça aydınlık ve iddialı olmasını da beraberinde getiriyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 PLUS

Çizim yapmayı seven tasarımcılar için Samsung Galaxy Note 10 Plus S Pen aparatı ile son derece geniş ekranına işlem yapmayı kolay hale getiriyor. S Pen teknolojisini çok daha ileri seviyeye taşıyarak rahatlıkla hareket etme imkanı sunuyor. Galaxy Note 10 Plus ın 6.8 inç ekrana ve 3040×1440 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

1 adet önde 3 adet arkada olmak üzere toplamda 4 adet kameraya sahip. Ön kamerası 10 MP, arka kameralardan ilki 16 MP ve son 2 kamerası 12 MP çözünürlükleri bulunmakta. Sadece Galaxy Note 10 Plus ta bulunan derin odak kamera özelliği ile profesyonel çekimlere de olanak sağlıyor.

IPHONE X

Bir önceki modellerine göre ekran çerçevesi neredeyse hiç olmayan iPhone bu modelinde yine bizlere geniş bir çalışma ekranı sunuyor. Ekranın üst kısmında küçük bir alanda ise gerekli tüm araçlar bulunmakta. Bir adet kızılötesi kamera, ışık projektörü, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü, hoparlör, mikrofon ve 7 MP lik ön kamera kullanmakta. Bu ekranın özellikleri ise 5.8 inç boyutunda ve 1125 x 2436 piksel çözünürlükten oluşuyor.

Kamera ise 12 MP çözünürlüğe sahip olmakla birlikte çift OIS desteğine de sahip. Bu kameralardan ilki f/1.8 diyafram aralığına sahipken bir diğeri f/2.4 diyaframa sahip. Ayrıca geliştirilmiş portre modu sayesinde kaliteli alan derinliği oluşturmaya da olanak sağlıyor. Ayrıca içinde bulunan efektler sayesinde doğal ışık, stüdyo ışığı, kontur ışığı, sahne ışığı ve sahne ışığı mono gibi seçenekler sunuyor.

Tüm bu özelliklerin haricinde android te yer almayan çok daha kaliteli fotoğraf video uygulamaları da mevcut. Bu uygulamalar sayesinde fotoğraflarınızı, tasarımlarınızı çok daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir