SAMSUNG GALAXY NOTE 10 PLUS

Samsung Galaxy Note 10
SAMSUNG GALAXY NOTE 10
27 Eylül 2019
MAC PRO
YEPYENİ MAC PRO VE PRO DISPLAY XDR
1 Ekim 2019
Samsung Galaxy Note 10 Plus

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Samsung Note ailesi bu kez 2 modeli kullanıcıların karşısına çıkardı. Bu seri şık tasarımıyla ve kullanıcıların günlük hayatlarında daha kullanışlı ve yaratıcılıklarını ortaya koymaları ile ön plana çıktı. Önceki yazımızda Samsung Galaxy Note 10 modelini ele alırken şimdiki yazıda Galaxy Note 10 Plusı inceleyeceğiz. Plus olan modelde isminden de anlaşıldığı gibi daha yüksek performans ve daha büyük bir batarya olduğu anlamına geliyor. Şimdi öne çıkan özellikleri hep beraber inceleyelim…

Ekran Özellikleri

Ekran konusunda Galaxy Note 10 6.3 inç ekranken Note 10 Plus 6.8 İnç ekrana sahip. Bununla birlikte 3040×1440 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. 4300 Mah batarya ve 45 W şeklinde hızlı şarj edebilme imkanı sunuyor. Yani her iki model arasında tek fark ekran büyüklüğüyle bitmiyor.

İşlemci Özelliği

Note 10 modelinde olduğu gibi Note 10 plus da bize bir bilgisayar kadar depolama alanı sunuyor. Galaxy Note 10 Plus 768GB ‘a kadar genişletilebilen aynı zamanda 256GB dahili depolama alanı sağlıyor. Yüksek teknolojili akıllı batarya özeliğinde ise 4300 mAh güç değeri ve 30 dakikada hızlı şark etme özelliği bulunuyor.

Kamera Özelliği

Her iki model de kamera özellikleri hemen hemen aynı. Her ikisinde de 1 adet önde 3 adet arkada olmak üzere toplamda 4 adet kamera bulunmakta. 10 MP olan selfie kamerası yer alıyor. Arka tarafta ise en üstte yer alan 16 MP, son ikisi 12 MP olan kameralar bulunuyor. 16 MP ultra geniş açılı, 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto kamera içeriyor. Galaxy Note 10 Plusı öne çıkaran tek kamera farklılığı ise Derin Odak Kamerasının bulunuyor olması. Video çekerken canlı odak efekti ile arka planı bulanıklaştıran, özel efektler ve odaklamalar yapma imkanı aynı zamanda geliştirilmiş mikrofon özelliği ile dışardaki sesleri kontrol ederek istediğiniz sese odaklanma imakı sağlıyor.

S PEN

Galaxy Note Serisinin olmaz olmazı olan S PEN özelliği daha da geliştirildi. Daha önceki modellerde Bluetooth özelliğini sunan Galaxy Note yeni modeli Note 10 serisinde telefonu sadece el hareketleriyle uzaktan kontrol etme imkanı sağlıyor. S Pen 4096 baskı hassasiyet seviyesi ve 70 milisaniye gecikme süresine sahip. Bluetooth 5.0 ve yüz tanıma teknolojisini sunan Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus wifi 6 ile birlikte kablosuz ters şarj özelliğini de sunuyor. Kablosuz ters şarj özelliği ile kullanıcılar bir başka kablosuz şarj özelliği olan bir cihazı arka tarafa yerleştirerek cihazlarını şarj edebilirler.

Galaxy Note 10 Plus ın diğer modelden bi diğer farkı ise microSD kart desteğine sahip olması. Yani Galaxy Note 10 almak istiyorsanız iki model arasındaki farkları olduça iyi incelemenizde fayda var. Sonrasında microSD kart desteği kullanamicağınızdan Galaxy Note 10 Plus taki desteği bulamayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir