MAC PRO ve PRO DISPLAY XDR TEKNOLOJİSİ

MAC PRO
YEPYENİ MAC PRO VE PRO DISPLAY XDR
1 Ekim 2019
iPadOS 13.1 Yenilikler
iPadOS 13.1 YENİLİKLERİ
2 Ekim 2019
MAC PRO ve PRO DISPLAY XDR

MAC PRO ve PRO DISPLAY XDR

Uzun aradan sonra yeni bir modelle karşımıza çıkan Apple ve Mac Pro serisi, yepyeni çığır açan tasarımıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Apple firmasının özellikle vurguladığı, teknolojik devrim yaratan bu “modüler tasarımı” hep beraber inceleyelim.

360 Derece Kullanım Alanı Sunan Modüler Kasa

Mac Pro tasarımsal olarak tüm sisteme erişim olanağı sağlamak adına yerinden çıkarılabilir alüminyum kasa ve paslanma çelik çerçeve sunuyor. Bu çerçeve, modülerlik ve esneklik sağlarken aynı zamanda stüdyoda kolaylıkla taşınabiliyor. Bulunan çapraz ızgara deseni ise Mac Pro ‘nun son derece sessiz çalışmasını destekliyor. Bu çapraz desen aynı zamanda hava akışının maksimum derecede çalışmasını sağlıyor.

Profesyonel İş Akışını Destekleyen Performans

Profesyonel iş akışını destekleyen yeni Mac Pro, 28 çekirdeğe kadar Xeon işlemci ve Afterburner kartı ile daha önce tek bir iş istasyonunda mümkün olmayan sonuçlar almaya imkan sağlıyor. 8K çekirdekli kurgu, efekt ve renk düzenleme gibi işlemleri kolaylıkla yapmayı sağlayan Blackmagic tasarım bulunuyor.

Aynı zamanda benchmark sonuçlarına göre; Maxon’un Cinema 4D’si, üç adet NVIDIA Quadro RTX 8000 grafik kartıyla performansı maksimuma çıkarılmış bir Windows iş istasyonuyla karşılaştırıldığında yüzde 20 daha hızlı GPU render performansı sunuyor.

Pro Display XDR Retina Ekran

Pro Display XDR, 20 milyonun üzerinde piksel, 6016 x 3384 Retina 6K çözünürlüğe ve 32 inç LCD paneline sahip. Kullanıcıların gerçeğe çok daha yakın sonuçlar elde edebilmesini sağlayan P3 renk yelpazesi ve 1 milyarın üzerinde renk seçeneği ile gerçekçi 10 bit renk teknolojisi bulunuyor. Pro Display XDR ‘da yansıyan ışıkların rahatsız etmemesi ve göz almaması açısından yansıma önleyici kaplama bulunuyor.

Esnek Modüler Tasarım

Alüminyum kasasında tüm kenarlara kadar uzanan camı ve 9 mm lik incelikte olan Pro Display XDR esnek ve işlevsel bir tasarıma sahip. Mühendislik ürünü olan kolu ise son derece dengede durmasını sağlamakla beraber, hiçbir ağırlık da hissettirmiyor. Pro Stand hem yönünü hem de ağırlığını kolaylıkla ayarlama imkanı veriyor. Bu sayede fotoğraf düzenlerken, web sitesi tasarlarken veya yazılım yazarken çok daha kolay ve elverişli olmasını sağlıyor. Kolaylıkla çıkarılıp takılabilmesi sayesinde her yere götürme imkanı veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir