IOS 13 ile YENİLİKLER

AirPods Kulaklık
AİRPODS KULAKLIK
24 Eylül 2019
Samsung Galaxy Note 10
SAMSUNG GALAXY NOTE 10
27 Eylül 2019
IOS 13

IOS 13

Dünyanın en çok tercih edilen markalarından olan Apple, 24 Eylül gecesi IOS 13 güncellemesini kullanıcıların karşısına çıkardı. İster otomatik ister manuel olarak bu güncellemeyi telefonunuza indirebilirsiniz. Güncellemenin içinde yer alan; karanlık mod, fotoğraf albümü, harita, fotoğraf düzenleme gibi yenilenmiş özellikleri teker teker inceleyelim…

Karanlık Mod

Karanlık mod, kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen bir özellik olarak, dün gece kullanıma sunuldu. Bu özellik hem otomatik hem de manuel olarak gerçekleştirilebilirken, aynı zamanda otomatik özelliğinde kendi ayarladığınız saatler arasında normal ve karanlık moda geçiş yapabiliyor.

Fotoğraf Albümü

Karanlık modun dışında en çok ilgi çekecek yeniliklerden bir tanesi de fotoğrafların düzenine getirilen yenilikler oldu. bu güncellemede fotoğraflar farklı şekilde karşımıza çıkarak; gün, ay, yıl gibi seçeneklerle görmemizi mümkün hale getiriyor.  Aynı zamanda uygulama belirli günlerde en iyi fotoğrafları seçip bunları bir albüm halinde bizlere sunuyor.

Fotoğraf Düzenleme

Artık fotoğrafları düzenlemek için çok daha fazla seçenek ve araç kullanımı yer alıyor. Döndürme, kırpma ve iyileştirme gibi 30 dan fazla yeni aracı hayatımıza dahil ediyor. Aynı şekilde video düzenleme konusunda da birçok yeni özellik ve kolaylık sağlıyor.

Harita

Harita konusunda çok daha geniş yol kapsama, iyileştirilmiş adres kesinliği ile karşımıza çıkıyor. Yayalar konusunda çok daha destekleyici ve ayrıntılı içeriği ile kolay ve faydalı bir kullanım sunuyor. 3B özellik ile sokak görünümünü de bu sene aktif hale getiriyor. Uygulamanın daha pratik kullanılması adına geliştirilmiş yol tarifleri ile gerçek zamanlı toplu taşıma, uçuş güncellemelerini bildiriyor. Yol tarifleri adım adım daha ayrıntılı doğal bir seslendirmelerle yapılıyor.

Memoji ve Mesajlar

Yeni saç modellerinden makyaj ve piercinge kadar yepyeni memoji seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Apple cihazlarında kullanılabilen memoji paketleri mesajlarda, maillerde ve 3. parti uygulamalarda kullanılabiliyor. Arama iyileştirme özelliği de geliştirilerek mesajlar veya ulaşmak istediğiniz bir bilgiye daha hızlı ulaşma imkanı sağlıyor.

Sağlık

Tüm kullanılan uygulamalar yardımıyla edinilen bilgiler sonucunda kişiselleştirilmiş verileri görüntüleyen bir özet görünüm sunuyor. Elde edilen bilgiler sayesinde grafik şeklinde zaman içindeki eğilimi gösteren sağlık verilerini gösteriyor. Aynı zamanda regl için de bir döngü takvimi oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir